Jant seçimi aracınızın rengine, kişisel zevklerinize göre seçim yapmanız gereken parçalardan biridir. Farklı renklerde ve boyutlarda jant modelleri ile aracınızın tarzını değiştirmeniz mümkün.

Her jant her araca uyum sağlamaz bunun için aracınızdaki jant aksamına ait özellikleri bilmeniz gerekmektedir. Otomobilinizin jantlarındaki kullanması gereken bijon aralığı değeri, ofset değeri gibi bilgilere vakıf değilseniz jant siparişi vermeden önce müşteri temsilcilerimizden yardım alarak jant seçimi yapmanız doğru olacaktır.


ŞİMDİ ARAYIN | WHATSAPP DESTEK | KONUM GÖNDER


 

Arceo, Carre, Dj, Dmt, Dy, Emr, Kormetal, Legeartis, Megatim, Megatork, Pdw Jant, Prestige Line, Powcan, RC, Sh Wheels, Shlk, Srw, TL Design, Wolfrace, Wrs jant markalarının modellerini online satın olarak güvenle sipariş verebilirsiniz.

 

Jant Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Otomobil almak kimi insan için bir vazgeçilmez sevda, kimi insan için ise ihtiyacını karşılayacak araçtır. Kimi insan bir araçla seneler geçirir, kimisi birini alır, hevesini alır, elden çıkarır, yenisine biner. Bineceği her araç için ise, tarzına, gözüne hitap etsin ister. Aldığı araçta ilk göze çarpan aksesuar janttır. Bir aracı ilk bakışta jantı belli eder. Genele bakıldığında, araç sahipleri jantım biraz daha geniş olsun, lastiği geniş olsun, araç alçak olsun gibi değişiklikler istendiği gözlenmektedir. Ancak bu seçimlere yaparken, dikkat edilmesi gereken bir çok önemli hususlar vardır.

Bu hususların başında da jant alırken dikkat edilmesi gerekenler gelir. Öncelikle alınacak olan jantın, aracın teknik yapısıyla birebir uyumlu olması lazım. Aracın teknik sertifikasında, hangi lastik ebatı ile takılması gerektiği, hangi jant ölçüsünün uygun olacağı, jantın kesit genişliği, jant ölçüsünün uygun olacağı inç aralığı, muadil ebatlar yer almaktadır. Bu önerilere göre aracın lastiği, jantı değiştirilmelidir. Orijinal lastik, jant değiştirilirken de, değişecek olan lastiğinde bir önceki lastiğin dış çapı ile aynı olması gerekmektedir. Bu ölçülerin değiştirilmemesinin sebebi, aracın teknik ölçüleri hazırlanırken, bir turda kat ettiği mesafeye göre hesaplanarak yapılır. Takılacak yeni lastik, bu kuralı bozuyorsa, araçtan istenilen randıman alınamaz.

 

Sıfır Jant, Eskişehir Sıfır Jant, Sıfır Jant Satışı, Eskişehir Sıfır Jant, Eskişehir Sıfır Jant Modelleri, Sıfır Jant Satışı Eskişehir, Eskişehir Oto Jant