Aracınız varsa hayatınızda en az bir kere lastiğinizle ilgili problem yaşamışsınızdır. Peki trafikte lastiğiniz sönerse ne yapmalısınız? Ya da sönen lastik tamir edilir mi?

Kendi başınıza tamir edeceğinize emin değilseniz, her zaman bir uzmandan destek alabilirsiniz. Size en yakın lastik tamiri uzmanını bulmak için Mobil Lastik Yol Yardım firmasını arayabilirsiniz.


ŞİMDİ ARAYIN | WHATSAPP DESTEK | KONUM GÖNDER


Lastiğin tamir edilmesi neden önemlidir?

Sürekli hava kaçıran ya da delik bir lastiği olan araç üzerinde iseniz , bu hem kendi güvenliğiniz için hem de trafikte  bulunan diğer araç kullanıcıları için tehlikeli olmaktadır. Ayrıca sönük bir lastikle kısa mesafe dahi gitmiş olsanız bu durum lastiğinize çok büyük zarar verecektir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda hiç vakit kaybetmeden bir uzmana kontrol ettirmeniz çok önemlidir. Lastiğinizin değiştirilmesi mi yoksa lastik tamiri  mi? gerektiğini lastik uzmanı size söyleyecektir.

Lastik uzmanı ;

1-Sırttaki delikleri tamir edebilir. Hasar sadece sırt bölgede ise 0,64 cm’ye kadar çoğu delik, çivi deliği ya da yarık tamir edilebilir.
2-Lastiğinizin daha fazla zarar görmemesini sağlar.
3-Üretici firma tarafından lastiğinizde olması gereken hava basıncını yeterli düzeyine getirir.
4-Fakat tamir edilemeyecek durumlarda yeni lastik satın almanız gerekebilir.

Peki, lastiiğinizin delik olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Eğer lastiğinizde sürekli hava basıncı kaybı varsa, bunu bulmak için hava kaçağının nerede olduğunu bulmanız gerekmektedir.

İlk önce lastiğinizden çivi, vida ya da başka parçacıkların çıkıp çıkmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde hava kaçağının kaynağını bulmanız zordur. Ancak bir kaç teknik ile hava kaçağını bulabilirsiniz.

Püskürtme başlıklı bir şişeye su ve bitki bazlı sabun ya da lastik üreticisi tarafından onaylı bir kaçak tespit sıvısı doldurun. Lastiği şişirin ve şişenin içindeki tüm sıvıyı lastiğin her yerine püskürtün. Sıvı lastiğin üstünden akarken, deliğin olduğu yerde yanardağ patlamasına benzer baloncuklar oluşmaya başlayacaktır. Bu şekilde lastiğinizde ki deliği tespit ettiğinize göre, lastik tamirinin mümkün olup olmadığı ile ilgili lastik tamiri uzmanına başvurmanızı öneririz. Lastik Tamiri konusunda uzman ekibimiz ve ekipmanlarımız ile hizmetinizdeyiz. En yakın lastik uzmanı için 7/24 saat bizi arayabilirsiniz.

 

 

Eskişehir Lastik Tamiri, Eskişehir Oto Lastik Tamir, Lastik Tamir, Eskişehir Lastik Tamircisi, Eskişehir Oto Lastik Tamir Yapan, Lastik Tamir Eskişehir, Eskişehir Oto Lastik Tamir