Site Loader
ACİL YOL YARDIM

Nitrojen aslında “Azot” gazıdır. Doğada en fazla bulunan gazdır. İçinde nem bulundurmayan, sıcaklığa veya soğukluğa göre genleşmeyen, sabit kalan gaz türüdür. Genleşmeme özelliği sayesinde soğuk havalarda lastik basıncının düşmesini, sıcak havalarda ise basıncın yükselmesini engelleyebilir. Normal havadan üç kat daha yavaş hareket eden molekül yapısına sahiptir.


ŞİMDİ ARAYIN | WHATSAPP DESTEK | KONUM GÖNDER


 

Nitrojen Hava Faydaları

-Oksitlenmeyi önler, lastiğin ömrünü uzatır.

-Lastiğin içerisinde nem ve yağlı su barınamaz.

-Nitrojen havanın çevreye zararı yoktur.

-Lastik ısınsa bile genleşme olmaz ve ısınan lastik yola daha sıkı tutunur.

-Lastik hava basıncı uzun süre gider. Sürekli kontrol etmenize gerek kalmaz.

Nitrojen hava hafif olduğundan, %2 yakıt tasarrufu da sağlayacaktır.

-Uzun süre yerinden hareket etmeyen araçta bile, hava basıncı eksilmez.

-Düzensiz hava basıncından oluşacak, lastik desen aşınmalarını engeller.

Ve en önemlisi aracın içerisinde uğultuyu keser, sürüş konforunu arttırır. Aracın süspansiyonuna da yardımcı olur. Hele ki uzun yola çıkacaksınız, hava basıncı derdini aklınıza bile getirmeyin.

 

Oksijen lastikte oksitlenmeye sebebiyet verir. Buda sürüş keyfinizi etkiler. Aynı zamanda bu durumdan jantlarınızda etkilenir. Çünkü oksijenin olduğu yerde pas olur. Nitrojen hava, Avrupa ülkelerindeki motorlu araçlarda, Formula F1 yarış araçlarında, uçaklarda, performans araçlarında mutlaka kullanılmalıdır.

 

Nitrojen Hava Nasıl Doldurulur?

Nitrojen gazı içeren özel tüpler vardır. Dolum mutlaka bu tüplerden yapılmalıdır. Hava doldurma işlemine geçilmeden önce, lastiğin içerisinde bulunan hava tamamen boşaltılır, sonrasında nitrojen hava basılır.

ÇETİNLER OTO Lastik basınçlı hava yerine mutlaka güvenliğiniz ve daha iyi bir sürüş için nitrojen hava kullanımını tavsiye eder. Kullandığınızda farkı sizin değerlendirmeniz, daha doğru olacaktır.

 

Nitrojen Hava, Eskişehir Nitrojen Hava, Nitrojen Hava Eskişehir, Oto Lastik Nitrojen Hava, Eskişehir Lastik Nitrojen Hava, Lastik İçin Nitrojen Hava Eskişehir

ŞİMDİ ARAYIN!